O nás

Pálenice v Horce nad Moravou byla založena roku 2001 a vybavena destilační technologií od firmy Destila .Kotlem o objemu 350l s destilační kolonou. Později jsme na podnět našich zákazníků doplnili pálenici o další destilační technologii o objemu kotle do 170l s destilační kolonou.Toto destilační zařízení svým provedením umožňuje zpracovat kvas již od objemu 50 litrů.
 

Ohřev kvasu

Pro ohřev kvasu a vlastní destilaci je používán zemní plyn.. Samotný průběh destilace je řízen procesorovými řídícími jednotkami, které zajišťují plynulou destilaci po celou dobu trvání procesu.

Plnění kotle

Plnění kotle kvasem je prováděno podtlakovou technologií, kdy je kvas nasáván přímo z přepravních nádob zákazníka. Součástí pálenice jsou skladovací prostory,které jsou vytápěny odpadovým teplem a slouží k uskladnění a dokvašení kvasů našich zákazníků.
 


V naší pálenici klademe důraz na kvalitu a osobní přístup k zákazníkům,o váš kvas se postará odborně vyškolený personál. Samozřejmostí je možnost zákazníka sledovat průběh pálení vlastního kvasu.

Provozní doba pálenice
Po-Pá 8.00 - 18.00 hod.
V sezóně se řídí podle dohody

Provoz v pálenici se řídí Provozním řádem pálenice,který je vyvěšen v prostorách pálenice.

  • pestitelska palenice
  • pestitelska palenice
  • pestitelska palenice
  • pestitelska palenice